یک روز ، یک جمله ...

امروز به هر کاری که قراره انجام بدی، باور داشته باش

30 خرداد

حذف پوشه Windows.Old! مطلب ویژه

آزاد کردن فضای دیسک با پاک کردن پوشه ویندوز قدیمی!!

زمانیکه سیستم عامل خود را ارتقا می دهید، پوشه ویندوز موجود بر روی سیستم شما به windows.old تغییر نام میدهد که به صورت دستی قابل حذف شدن نیست و حداقل 15 گیگابایت از حجم دیسک شما را اشغال می کند.

برای حذف این پوشه شما به Disk Cleanup نیاز دارید. در نسخه های خانگی ویندوز مانند ویندوز 7 این ابزار در اختیار شما قرار دارد و با راست کلیک کردن روی پارتیشن و انتخاب گزینه Properties می توانید این ابزار را فراخوانی نمایید. در ویندوز 8 می توانید از Control Panel و سپس Administrative Tools اقدام به فراخوانی این ابزار نمایید و در ویندوز 10 می توانید با تایپ عبارت Disk Cleanup در منوی استارت این ابزار را فراخوانی نمایید.

نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که پوشه windows.old در بخش Clean up System Files قابل حذف شدن می باشد، بنابراین پس از باز شدن پنجره Disk Cleanup بر روی دکمه Clean up System Files کلیک نمایید تا بتوانید این پوشه را حذف نمایید.

در نسخه های سرور ویندوز می بایست ویژگی Desktop Experience را فعال نمایید. برای این کار Server Manager را باز کرده و در بخش اضافه کردن Feature ها در زیرمجموعه User Interfaces and Infrastructure گزینه Desktop Experience را فعال نمایید. سرور را راه اندازی مجدد نمایید تا در نهایت بتوانید ابزار Disk Cleanup را فراخوانی نمایید.

OldWindows

رضا اردانه

مدیریت وب سایت آموزش دیجیتال

نظر دادن

خبرنامه

برای دریافت جدیدترین خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید